Suplementy diety – korzyści i zagrożenia

W dniu 02 kwietnia 2011 roku w Nowohuckim Centrum Kultury odbyła się I Konferencja Szkoleniowa pt. “Suplementy Diety Korzyści i Zagrożenia”.

Konferencja cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem. Wzięło w niej udział 402 uczestników: dietetyków, farmaceutów, rehabilitantów, lekarzy oraz studentów: dietetyki, farmacji oaz medycyny.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością Pani Wiceprezydent Miasta Krakowa mgr Elżbieta Łęcznarowicz, przedstawiciele uczelni krakowskich: dr hab. n. farm. Małgorzata Schlegel-Zawadzka prof.  nadzw. w UJ., dr hab. prof. nadzw. Ewa Mędrela-Kuder Kierownik Katedry Dietetyki MWSZ; Przewodnicząca Polskiego Oddziału Dietetyki Pani mgr Maria Kret.

Jak również władze Małopolskiej Wyższej Szkoły Zawodowej im. J. Dietla w Krakowie jego Magnificencja Prof. dr hab. Henryk Lach, rektor MWSZ im. J Dietla w Krakowie, oraz  Pani mgr Alina Chełmińska dziekan Wydziały Humanistyki i Zdrowia MWSZ im. J Dietla w Krakowie.

Największym zainteresowaniem cieszyła się sesja suplementacji w odchudzaniu oraz w zdrowiu i w chorobie, po których odbyły się ciekawe dyskusje.

W trakcie przerw uczestnicy licznie odwiedzali stoiska firmowe, na których mogli m.in. uzyskać porady na temat swojego stanu odżywienia, dokonać pomiarów składu ciała, uzyskać najnowsze informacje odnośnie skuteczności stosowania różnych suplementów diety.

Z okazji Konferencji w DZIENNIKU POLSKIM ukazał się wywiad z Panią dr med. Beatą Brzezińską-Kolarz, na temat suplementów diety.

Raz jeszcze dziękujemy uczestnikom, wykładowcom, gościom honorowym oraz wszystkim sponsorom za wspólny udział w tym wydarzeniu.

z poważaniem

Członkowie Komitetu Organizacyjnego